Cosmin Olăroiu învins de Quique Sanchez Flores în China. Pe ce loc se află Jiangsu Suning acum

Jiangsu Suning, formaţia antrenată de Cosmin Olăroiu a fost învinsă pe teren propriu, 0-1 de Shanghai Shunhua, echipă pregătită de fostul tehnician de la Atletico Madrid, Quique Sanchez Flores.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Moreno în minutul 71. Echipa lui Olăroiu a dominat categoric meciul, având o posesie de 63% şi 17 ocazii de poartă.

Nu mai puţin de 11 şuturi au expediat Eder et co la poarta oaspeţilor, care au profitat în ultimele 20 de minute de o eroare defensivă şi au câştigat pentru a doua oară în deplasare în acest sezon.

Suning rămâne cu 21 de puncte pe locul 5 în clasament (după 14 meciuri), iar etapa viitoare joacă pe terenul celor de la Tianjin Tianhai.

Afla mai multe despre: cosmin olăroiujiangsu suning,