Coste Enache, după victoria dramatică din sferturile Cupei: ”Fotbalul încă mai poate transmite emoţii şi stări sufleteşti”

Coste Enache, după victoria dramatică din sferturile Cupei:  ”Fotbalul încă mai poate transmite emoţii şi stări sufleteşti”

FC Botoșani

FC Botoşani a reuşit să câştige dramatic meciul cu CSM Poli Iaşi, după ce în minutul 89 scorul era 0-0. La final, gruparea lui Costel Enache s-a impus cu 3-2, nu însă înainte ca meciul să ajungă în prelungiri!

”Am văzut la jucătorii mei multă determinare şi o risipă incredibilă de energie. Ei sunt băieţii ăia pe care vi i-am arătat şi despre care v-am spus întotdeauna Că a ieşit aşa ceva spectaculos mă bucur. Mă bucur pentru oamenii care au venit la stadion pe vremea asta, mă bucur pentru cei care au urmărit meciul la TV. Mă bucur că fotbalul încă mai poate transmite emoţii şi stări sufleteşti”, a declarat Costel Enache la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: costel enachecupa romanieifc botosaniiasi