Craiova lui Adrian Mititelu continuă să se întărească. Un fost atacant al Rapidului a semnat cu echipa lui Trică

Fotbal intern

Fostul atacant al Rapidului, Andrei Ciolacu a semnat pentru un sezon cu FC U Craiova 1948.

FC U Craiova şi-a asigurat serviciile fostului atacant al Rapidului, Andrei Ciolacu. În amicalul cu CSM Reşiţa, Andrei Ciolacu a fost introdus la pauză în locul atacantului italian Andrea Campagno, iar în minutul 61 a făcut faza în care ”FC U” Craiova a înscris golul de 5-0. El l-a convins pe Eugen Trică că merită să joace pentru FC U Craiova în stagiunea viitoare, scrie Ediţie.ro

La FC U Craiova au mai ajuns Robert Popa, Călin Cristea, Jeremy Huyghebaert, Andrea Campagno, Constantin Albu şi Andrei Albu.

Ciolacu a mai jucat pentru CS Otopeni, Slask Wroclaw (Polonia), ASA Târgu Mureş, Warriors FC (Singapore), Juventus Bucureşti, Metaloglobus sau Tskhinvali (Georgia). La această echipă din urmă a evoluat ultima dată, în 2019, în 16 meciuri, pentru care a şi marcat 3 goluri.

Afla mai multe despre: andrei ciolacuadrian mititelu