”Cred că Rapid a avut ghinion în seara asta. Au controlat meciul” Andrei Vochin a tras concluziile după Rapid - Gaz Metan EXCLUSIV

Rapid

Rapid a fost învinsă pe Arena Naţională de Gaz Metan Mediaş, scor 1-2.

Yuri a deschis scorul pentru formaţia oaspete în minutul 7, dar după numai trei minute, Albu a restabilit egalitatea pentru Rapid. Oaspeţii au dat lovitura pe final de meci, atunci când Vlad Morar a marcat în minutul 76. A fost primul succes pentru Gaz Metan sub comanda lui Ilie Poenaru, noul antrenor al echipei, care a şi debutat astfel la gruparea medieşeană.

La finalul partidei, în cadrul emisiunii Sport Report, Andrei Vochin a concluzionat:

”Cred că Rapid a avut ghinion în seara asta. Rezultatul nu rimează cu ce am văzut. Au avut în faţă un adversar care s-a apărat eroic şi care schimbând antrenorul a arătat ca o echipă care arată astfel după un şoc. Au vrut să demonstreze noului staff că merită să joace. Rapid a controlat meciul, a avut situaţii importante de gol. Vâlceanu a avut o zi bună, a scos 2-3 mingi mai grele, iar Gaz Metan a profitat de momentele de neatenţie în defensiva giuleşteană” a mărturisit expertul Telekom Sport.

Rapid - Gaz Metan Mediaş 1-2 (Albu 10 / Yuri 7, Morar 79)

Rapid:: Moldovan - Belu, Săpunaru, D. Grigore, Junior Morais - Crepulja, Albu, Ilie (Sefer '56)- Carnat (Hiistei '77), Marzouk (Bălan ' 56), Stahl (Alaimi '57). Antrenor: Mihai Iosif

Gaz Metan Mediaş: Vâlceanu - De Moura, Matricardi, Yuri, Trif (Velisar '75) -  Alceus, Francisco Júnior (Filip '82) - Horşia (Iancu '66), Deaconu, Grădinaru (Chamed '75)- Irobiso (Morar '65). Antrenor: Ilie Poenaru

Afla mai multe despre: andrei vochinrapid