VIDEO CS Afumaţi - Steaua 1-2. Trupa lui Daniel Opriţa promovează în Liga 2 fără emoţii

Liga 2

CS Afumaţi - Steaua s-a terminat 1-2 şi oaspeţii promovează, oficial, în Liga 2.

VIDEO CS AFUMAŢI - STEAUA 1-2 (Min 44 Popa / Min 3 George Călinţaru, Min 89 Pacionel)

CS Afumaţi: Mihai Irimiea – Constantin Robicek, Florin Geană, Adrian Popa, Alexandru Arnold, Sabin Alexe, Ştefan Stîngă, Ionuţ Tudorache, Răzvan Avram, Ştefan Vasile, Mugurel Dedu (cpt.)

Rezerve: Mihai Obretin – Mihai Dumitrescu, Radu Zamfir, Robert Buduroi, Matei Babaua, Marian Ghiţă, Octavian Nedelcu, Dragoş Dumitrescu, Eduard Prodan

Antrenor: Vasile Neagu

Steaua: Raul Bălbărău – Adrian Ilie, Dean Beţa, Walace Alves da Silva, George Călinţaru, Mădălin Mihăescu, Valentin Bărbulescu (cpt.), Emilian Pacionel, Alexandru Zaharia, Dragoş Huiban, Philippe Nsiah
Rezerve: Ştefan Muşat – Sergiu Bactăr, Robert Neacşu, Ovidiu Morariu, Antonio Vlad, Rareş Enceanu, Remus Chipirliu, Florin Răsdan, Liviu Băjenaru
Antrenor: Daniel Opriţa

Min 90+2: Final de meci. Oficial! Steaua promovează în Liga 2

Min 89: GOOOOOOOOOL Pacionel! Jucătorul a punctat de la 11m

Min 88: Ştefan Vasile o comite şi arbitrul dictează penalty pentru Steaua

Min 77: Stîngă vede cartonaşul roşu şi este eliminat după un fault brutal asupra unui adversar

Min 65: OCAZIE Steaua! Călinţaru în prim plan

Min 46: A început repriza secundă!

Min 45: S-a terminat prima repriză!

Min 44. GOL AFUMAŢI! Adrian Popa marchează în poarta oaspeţilor

Min 42. Ocazie pentru gazde în urma unui corner. Mingea este deviată spre poarta lui Bălbărău, dar Nsiah reuşeşte să îndepărteze pericolul din careul de 6 m

Min 40. Intervenţie a portarului Bălbărău, la reluarea cu capul a lui Nedelcu.

Min 3. GOL STEAUA! George Călinţaru deschide scorul

Min 1. Partida a început
În partida tur, disputată în Ghencea, Steaua s-a impus cu scorul de 2-0. Zaharia a deschis scorul în minutul 6, iar Chipirliu a stabilit rezultatul final în minutul 28.

Corona Braşov, Dacia Unirea Brăila, Viitorul Şelimbăr şi Unirea Dej sunt echipele promovate până acum în Liga 2.

Meciul de astăzi dintre CS Afumaţi şi Steaua se dispută pe stadionul Comunal din Afumaţi (Ilfov) şi va fi arbitrat de centralul Iulian Călin.

Afla mai multe despre: liga 2cs afumatisteaua