VIDEO CS Mioveni - CFR Cluj 0-1! Ardelenii obţin cele 3 puncte, graţie unui gol controversat. Petrila, unicul marcator al meciului

CFR Cluj

Formaţia CFR Cluj a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa CS Mioveni, într-un meci din etapa a patra a Ligii 1.

CFR Cluj s-a impus în faţa lui CS Mioveni, graţie unui gol controversat, marcat de Petrila, în minutul 49.

VIDEO CS Mioveni - CFR Cluj 0-1 (Petrila - 49)

Min 90. Final de meci!

Min 82. Ocazie Mioveni! Garutti trimite cu capul, dar Bălgrădean are o paradă incredibilă!

Min 77. Galben Mioveni! Garutti este avertizat!

Min 77. Galben CFR! Ciobotariu este avertizat!

Min 73. Schimbare CFR! Fofana este înlocuit cu Hoban!

Min 73. Schimbare Mioveni! Blănaru este înlocuit cu Massaro!

Min 58. Schimbare CFR! Petrila este înlocuit cu Gîdea!

Min 57. Schimbare Mioaveni! Balaur este înlocuit cu Cristea!

Min 57. Schimbare Mioveni! Buziuc este înlocuit cu Coşereanu!

Min 57. Schimbare Mioveni! Oancea este înlocuit cu Rădescu!

Min 49. GOOOOOOOL CFR! Petrila marchează dintr-o poziţie suspectă, dar arbitrul a acordat golul!

Min 46. Schimbare CFR! Deac intră în locul lui Costache!

Min 46. A început repriza secundă!

Min 45+2. Final de primă repriză!

Min 45+1. Ocazie imensă CFR! Costache şutează puternic din careu, dar Ducan are o super intervenţie!

Min 42. Ocazie mare Mioveni! Blănaru trimite un şut periculos din stânga careului, dar Bălgrădean respinge mingea!

Min 18. Ocazie CFR! Ciobotariu trimite o minge cu capul, dar balonul trece pe lângă poartă!

Min 12. Ocazie CFR! Susic centrează periculos, dar mingea trece prin faţa porţii!

Min 3. Centrare periculoasă a lui Latovlevici, cu exteriorul, dar Scarlatache respinge decisiv din faţa lui Debeljuh.

Min 1. Start în partida de la Mioveni

Clujenii s-au instalat în fruntea clasamentului cu nouă puncte din tot atâtea posibile. Interesant este că toate cele trei victorii reuşite de CFR în acest sezon au fost decise în repriza secundă:

• CFR - FCU Craiova 3-2, 2-2 la pauză
  • Academica Clinceni - CFR 1-2, 0-0 la pauză
  • CFR - Chindia 1-0, 0-0 la pauză

Cele două echipe s-au mai întâlnit de patru ori în principala competiţie internă, de trei ori s-au impus ardelenii, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

CS Mioveni - CFR Cluj LIVE VIDEO, astăzi, de la ora 21:30, în direct la Telekom Sport 1

Prima confruntare a avut loc pe 11 noiembrie 2007, CFR Cluj - Dacia Mioveni 1-0, gol înscris de Eugen Trică. Pe băncile celor două echipe s-au aflat Ioan Andone, respectiv Sorin Cârţu.

Singura remiză s-a consemnat în returul ediţiei 2007/2008, 0-0 pe stadionul din Mioveni (26 aprilie 2008).

Cea mai recentă întâlnire directă din campionat a adus şi cea mai mare diferenţă de scor: 15 mai 2012, CS Mioveni - CFR Cluj 0-5, marcatori P. Kapetanos - dublă, M. Sougou - dublă şi V. Maftei.

Claudiu Petrila este singurul jucător din lotul clujenilor care a bifat toate minutele în ediţia curentă. De partea cealaltă, doar căpitanul Alexandru Iacob este integralist.

Afla mai multe despre: cfr cluj