VIDEO | CS Mioveni - Chindia Târgovişte 0-1. Şerban, ratarea campionatului cu poarta goală în faţă! Popadiuc a marcat superb

Partida dintre CS Mioveni şi Chindia Târgovişte a fost una cu multe evenimente şi a fost câştigată de oaspeţi cu 1-0. Chindia putea face 2-0, dar Şerban, în repriza secundă, a ratat inexplicabil cu poarta goală.

CS Mioveni - Chindia Târgovişte 0-1 (Popadiuc 6)

CS Mioveni: Ducan – Scarlatache, A. Iacob, Garutti – Rădescu, Panait, Dumitriu, Cristea - Massaro, Rusu, Buziuc

Chindia: Moldovan – Căpuşă, Celea, P. Iacob, Dinu – Neguţ, Dulca, Matiş, Popadiuc – Florea, D. Pop

Min. 90+1 Finalul meciului!

Min. 78 Ratarea campionatului! Şerban a scăpat singur cu portarul, a driblat portarul, dar a tras în plasa laterală.

Min. 46 A început repriza secundă.

Min. 45+2 Pauză!

Min. 16 Chindia trece pe lângă 2-0.

Min. 9 Gol anulat eronat pentru offside, în defavoare lui CS Mioveni!

Min. 6 GOOOL Chindia! Popadiuc trage superb de la distanţă pentru 1-0 după ce a trecut de doi adversari.

Min. 1 A început meciul.

Aceasta va fi prima partidă în Liga 1 după pauza generată de meciurile echipelor naţionale pentru preliminariile Campionatului Mondial din 2022. CS Mioveni se află în formă bună, iar în ultimele 3 etape nu a înregistrat niciun eşec. Echipa lui Alexandru Pelici este în clasament pe locul 7, cu 10 puncte.

Chindia Târgovişte nu a mai reuşit evoluţiile din sezonul trecut, iar după 7 etape, ocupă locul 13 în clasament, cu doar 6 puncte.

Afla mai multe despre: liga 1-cs mioveni-chindia târgovişte