CSA Steaua a fost eliminată din Cupa României! ”Militarii” au ratat dramatic şansa de a trimite meciul în prelungiri

Cupa României

CSA Steaua Bucureşti a fost eliminată dramatic de către Popeşti Leordeni din turul al doilea al Cupei României.

”Militarii” au pierdut cu 1-0 partida disputată chiar pe teren propriu, la Complexul Sportiv Steaua din Ghencea. În faza precedentă a competiţiei, în primul tur, aceştia câştigaseră cu 6-0 în faţa formaţiei CS Baloteşti.

Singurul gol al partidei a fost înscris, în minutul 77, de către Alexandru Mărgărit. Steaua putea să egaleze în minutul 90, însă atacantul Bogdan Chipirliu a ratat de la punctul cu var.

”Am ratat un penalty important şi îmi asum vina eliminării. Meritam să câştigăm cu 4-0, 5-0, ei nici nu au ajuns în careul nostru. Ne-au dat un gol din nimic. Ne aşteptăm ca orice meci să fie greu, pentru că toate echipele se motivează dublu în faţa noastră. Ne lipsesc suporterii, ei aduc un moral foarte bun echipei.”, a declarat Chipirliu la finalul partidei.

Afla mai multe despre: steaua bucuresticupa romaniei