CSM Bucureşti a câştigat finala mică a Superligii Naţionale de Rugby. Cum au sărbătorit medaliaţii cu bronz

Rugby

Cei de la CSM Bucureşti au câştigat medaliile de bronz în Super Liga de Rugby după o finală mică împotriva celor de la Timişoara Saracens.

CSM Bucureşti a produs surpriza în finala campionatului de rugby. A condus-o la pauză pe campioana ultimelor două ediţii, Timişoara Sarcens cu 6-5, iar la final s-a impus tot la un punct, 19-18 şi a cucerit medalia de bronz.

În finala mare, care se defăşoară la Bârlad, Steaua o întâlneşte pe Baia Mare.

CSM Bucureşti a cucerit în scest sezon şi Cupa României şi Cupa Regelui. Finala Cupei României s-a disputat tot contra celor de la Timişoara Saracens şi s-a încheiat 24-14 pentru bucureşteni.

Afla mai multe despre: rugbycsmtimisoara