CSM Bucureşti a făcut scor cu revelaţia Ligii naţionale de handbal feminin

Handbal

CSM Bucureşti a trecut fără probleme de Măgura Cisnădie, revelaţia Ligii Florilor, în etapa a 16-a, scor 34-23 şi se pregăteşte de partida cu CS Rapid Bucureşti, care se va diputa în data de 18 februarie 2018 şi va fi transmisă de Telekom Sport.

A fost un start de meci echilibrat şi părea că Măgura Cisnădie are puterea necesară să încurce echipa din Bucureşti. După minutul 6, însă, CSMB a început să pună stăpâmire pe joc, iar meciul a curs într-o singură direcţie. Scorul pauzei a fost 16-12.

În partea secundă, singura echipă care a contat în meci a fost CSM Bucureşti. Fetele antrenate de Helle Thomsen s-au distanţat constant pe tabelă, încheind meciul cu 11 goluri avans, scor 34-23.

Luni, 26 februarie 2018, de la ora 20:00, CSM Bucureşti va disputa returul cu Gyor din grupele principale ale EHF Champions League. Confruntarea va putea fi urmărită LIVE la Telekom Sport, iar cele mai importante faze vor putea fi revăzute pe telekomsport.ro.

Afla mai multe despre: handbal feminincsm bucuresticsm bucuresti - rapidliga campionilor handbal feminin,