CSM Bucureşti a trecut de CS Rapid, dar a înregistrat o premieră negativă

Handbal

CSM Bucureşti a câştigat derby-ul capitalei cu Rapid, 30-27 şi a obţinut a 17-a victorie din tot atâtea posibile în Liga Florilor. Cristina Neagu şi Bella Gullden au lipsit de pe teren.

Atmosfera de zile mari în Giuleşti la Rapid - CSM Bucureşti, primul joc al etapei a 17-a din Liga Naţională de handbal feminin. Rapidistele au făcut o primă repriză excelentă şi chiar au condus de două ori la o diferenţă de două goluri.

Fără Neagu şi Gullden, CSM a revenit, a salvat repriza şi la cabine s-a intrat la egalitate, scor 14-14. În partea a doua, Cruceanu, Trifan şi colegele au jucat la acelaşi nivel până în ultimele cinci minute când CSM-ul a făcut diferenţa pe tabelă. Tigroaicele s-au impus cu 30-27 şi au ajuns la 51 de puncte.

Partida de astăzi a înregistrat o premieră, în ceea ce o priveşte pe campioana en-titre. CSM Bucureşti s-a aflat în faţa primului meci în care nu a reuşit să câştige prima repriză.

Afla mai multe despre: handbal feminincsm bucurestiliga florior,