CSM Bucureşti, în faţa meciului cu rivala Gyor! Reacţia lui Adi Vasile înainte de cel mai greu meci din Champions League

Handbal

Antrenorul principal al lui CSM Bucureşti, Adi Vasile, a oferit prima reacţie după ce a învins Vipers, în Champions League.

VIDEO | Liga Campionilor F: CSM Bucureşti - Kristiansand 28-22

CSM Bucureşti a învins sâmbătă, pe teren propriu, formaţia Vipers, scor 28-22 (12-11), în ultimul meci din grupa I a Ligii Campionilor. În sferturi, CSM Bucureşti se va duela cu deţinătoarea trofeului, Gyor ETO.

"Niciun meci nu e fără miză, poate singurul care nu s-ar fi întâmplat este schimbarea poziţiilor din clasament. Era foarte important să facem încă o victorie în Liga Campionilor, mai ales că e ultimul meci din Main Round şi aveam meciul acesta şi încă un meci în sferturi, împotriva lui Gyor, ultimele două meciuri din Champions League. Cred că pentru o echipă ca a noastră e foarte important să abordăm fiecare meci la victorie, pentru că asta e mentalitatea noastră, aşa că pentru noi avea o miză foarte importantă meciul acesta. Pentru toate fetele care fac parte din echipele naţionale urmează o lună martie şi un început de lună aprilie cu foarte multe meciuri, care deja vin pe un cumul deja mare de meciuri. E foarte importantă refacerea, cred că sportul a devenit atât de fizic, încât refacerea este extrem de importantă. Sper ca toată lumea să fie sănătoasă, să joace cât mai bine la turneul preolimpic, să vină sănătoase acasă, pentru că după aia ne aşteaptă o partidă foarte mişto", a declarat Adi Vasile, la finalul partidei cu Vipers

În sferturi, CSM Bucureşti se va duela cu rivala Gyor: "Cred că viaţa ne dă provocări foarte frumoase şi speciale. Este cu siguranţă un meci foarte greu, împotriva unui adversar extrem de redutabil şi de valoros la nivelul acesta, aşa că eu cred că în fiecare dintre noi există nişte resurse dedesubt, foarte importante, pe care le accesăm în momentele care trebuie, aşa că sunt convins că meciul cu Gyor o să ne găsească pregătiţi", a mai spus Adi Vasile.

Afla mai multe despre: csm bucurestiadi vasilecsm bucuresti gyor