CSM Slatina - Unirea Slobozia 1-0. Ialomiţenii, primul eşec stagional. Golul, marcat în minutul 90+6

Liga 2

CSM Slatina a reuşit să le producă celor de la Unirea Slobozia primul eşec din acest sezon în Liga 2.

CSM Slatina, prima victorie pe teren propriu. Unirea Slobozia, primul eşec în acest sezon

CSM Slatina a învins luni, pe teren propriu, scor 1-0, pe Unirea Slobozia, în ultimul meci al etapei a 11-a din Liga 2. Golul victoriei a venit la ultima fază a partidei.

Formaţia olteană a reuşit prima victorie pe teren propriu din acest sezon. Într-un meci fără multe faze de poartă, Dorin Toma a trimis în bara transversală în minutul 72.

Gazdele au înscris golul victoriei prin Valentin Alexandru, în minutul 90+6, acesta marcând frumos, cu latul, din voleu, după un corner.

Astfel, CSM Unirea Slobozia a suferit prima înfrângere a sezonului, dar rămâne lider în clasament, cu 24 de puncte.

De partea cealaltă, CSM Slatina ocupă poziţia a 14-a în Liga 2, cu 14 puncte.

Tot în divizia secundă, la Unirea Dej, actuala ocupantă a locului 18, a revenit Dragoş Militaru la conducerea băncii tehnice, anunţul oficial fiind făcut în cursul zilei de astăzi.

Afla mai multe despre: liga 2slatinaunirea slobozia