Cu dreptul e greu, cu stângul e zeu! Robben s-a făcut de râs în prima repriză, dar a făcut show pe final! Bayern, victorie clară cu Paderborn

Bayern Munchen

Bayern Munchen a câştigat cu 6-0 meciul cu Paderborn şi s-a calificat în semifinalele Cupei Germaniei. În centrul atenţiei a fost Arjen Robben, fotbalist care a luftat incredibil în prima repriză, la deschiderea de scor, dar s-a revanşat formidabil pe final de meci.

În minutul 19, la golul de 1-0 marcat de Koman, Robben a încercat să şuteze cu dreptul, dar a ”bărbierit” balonul incredibil. Mingea a ajuns la Koman, care a deschis scorul.

Pe final de meci, în minutul 86, Robben a arătat că lucrurile se schimbă total dacă finalizarea se face cu piciorul stâng. Olandezul a marcat un gol absolut fabulos.

Afla mai multe despre: robbenbayernpaderborncupa germaniei