Cu Moţi titular şi Keşeru pe bancă, Ludogoreţ a pierdut manşa tur din preliminariile UCL contra lui Ferencvaros

Ludogoreţ a fost învinsă cu scorul de 2-1 de Ferencvaros în manşa tur a preliminariilor UEFA Champions League.

Doar Cosmin Moţi a fost titular la bulgari, în timp ce Claudiu Keşeru a fost pe banca de rezerve. Fundaşul român a încasat şi un cartonaş galben în minutul 51.

Maghiarii au deschis scorul prin Nguen în minutul 6, dar Ludogorets a egalat înainte de pauză prin Swierczok.

În repriză secundă, acelaşi Nguen l-a servit pe Zubkov pentru golul de 2-1 reuşit de Ferencvaros Budapesta în minutul 65. Partida a fost una destul de echilibrată, iar manşa retur din Bulgaria va decide echipa calificată în faza următoare a competiţiei.

Au evoluat:

Ferencvaros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Dvali, Heister - Ihnatenko, Kharatin - Zubkov, Skvarka, Nguen - Priskin

Ludogoret: Iliev - Ikoko, Terziev, Moţi Nedyalkov - Biton, Goralski, Dyakov - Lukoki, Swierczok, Tchibota

Au mai jucat: Marcelinho, Badji şi Jorginho la oaspeţi, Lanzafame, Varga şi Siger la gazde.

Afla mai multe despre: moţikeşeruludogoreţ