Cum a reuşit Mioveni să o încurce pe FCSB. Alexandru Pelici: "Părea că va fi un galop de sănătate"

Fotbal intern

FCSB şi CS Mioveni au încheiat la egalitate, scor 1-1, în meciul din etapa a 27-a din Liga 1.

La capătul partidei, Alexandru Pelici, antrenorul nou-promovatei, a analizat evoluţia jocului.

Acesta a informat faptul că echipa sa a avut parte şi de şansă pentru a scoate un punct din confruntarea vicecampioana României.

Chiar dacă FCSB începuse partida cu un gol în primele minute şi se părea că se îndreaptă în mod sigur spre victorie, Pelici se declară mulţumit de rezultatul final, unul de egalitate cu ocupanta locului secund din Liga 1.

Alexandru Pelici a explicat cum a reuşit Mioveni să o încurce pe FCSB

"Am avut şi şansă în momentul în care trebuia să avem şansă. Am început destul de prost jocul. Am primit un gol rapid şi se părea că va fi un galop de sănătate pentru FCSB.

Încet, încet ne-am revenit din corzi şi pe finalul primei reprize am împins jocul. Am reuşit să punem în pericol poarta lor.

A doua repriză a fost de luptă. Era clar că o să se arunce deasupra noastră", a declarat Alexandru Pelici, după remiza obţinută cu FCSB, una dintre candidatele rămase în lupta pentru titlu.

Afla mai multe despre: pelicimiovenifcsb