Cum să tragi de timp fără să iei galben? Portarul celor de la Nottingham Forest a reuşit performanţa în meciul câştigat cu Blackburn

Samba a fost ales omul meciului în victoria celor de la Notthingam cu 1-0 în faţa celor de la Blackburn. Singurul gol al partidei a fost marcat de Alex Mighten în minutul 25. Samba a reuşit să apere o lovitură de la 11 metri în minutul 73.

Brice Samba, portarul de culoare al celor de la Notthingham Forest a reuşit să tragă de timp aproape un minut fără să fie avertizat de arbitru.

S-a întâmplat în minutul 90+4 la scorul de 1-0 pentru formaţia gazdă. Acesta a uitat în mai multe rânduri de unde trebuie să execute repunerea balonului în joc. Prima dată a vrut să degajeze, însă a observat că mingea nu se afla în careul mic. După ce a luat balonul în braţe, s-a făcut că nu ştie că acesta trebuie repus după linie. Din nou a luat balonul în braţe dar la pus de partea cealaltă a liniei care delimintează careul mic. Într-un final acesta a repus balonul în joc după o degajare iar arbitrul a fluierat la scurt timp finalul meciului fără a-l avertiza pe jucător pentru trageri repetate de timp.