Cupa Angliei | Tottenham a pierdut cu Manchester City. Golul victoriei a fost marcat în minutul 88

Echipa engleză Manchester City s-a calificat în optimile Cupei Angliei, după ce a învins vineri seara, în deplasare, scor 1-0, gruparea londoneză Tottenham. Fundaşul român Radu Drăguşin nu a fost utilizat la Tottenham.

Antrenorul lui Tottenham, Ange Postecoglou a început meciul cu Manchester City, din 16-imile Cupei Angliei, utilizând perechea de fundaşi centrali Cristian Romero – Micky van de Ven, lăsndu-l pe Radu Drăguşin pe banca de rezerve.

Manchester City s-a impus cu 1-0 şi s-a calificat astfel în optimile competiţiei. Unicul gol al înfruntării a fost înscris de Nathan Ake, în minutul 88.

Afla mai multe despre: cupa anglieitottenhammanchester city