Cupa Spaniei | Partidazo pe Villamarin! Borja Iglesias a făcut spectacol în prelungirile meciului cu Sociedad. Toate rezultatele VIDEO

A fost spectacol în Cupa Spaniei, la Telekom Sport. Atacantul Borja Iglesias a calificat-o pe Betis în prelungirile partidei cu Sociedad. Toate rezultatele

Valladolid şi Levante au oferit un meci cu şase goluri. Toni a marcat primul pentru echipa lui Ronaldo, dar până la pauză, levantinii au punctat de două ori şi au trecut în avantaj. Bardhi (23) şi Malsa (45) au înscris pentru echipa lui Lopez. În minutul 59, Levante a marcat a treia oară prin Coke, dar Weissman a reaprins speranţele gazdelor, punctând pentru 2-3 în minutul 65. Tot Levante a înscris pe final, din lovitură de la 11 metri, şi s-a calificat în turul următor.

La Girona, Villarreal nu a avut deloc un meci uşor contra formaţiei gazdă. Pino a marcat însă în minutul 19 şi a fost suficient pentru ca echipa lui Emery să obţină calificarea în faza următoare a competiţiei.

Spectacol a fost şi în Betis - Real Sociedad. Meciul s-a termiant 1-1 după 90 de minute, după ce formaţia lui Manuel Pellegrini a egalat în minutul 79 prin Canales. Oaspeţii punctaseră primii prin Oyzarabal în minutul 13. Illarramendi de la Sociedad în minutul 48 şi Sanabria de la gazde, în minutul 76, au fost eliminaţi după ce au încasat al doilea cartonaş galben. Borja Iglesias a fost omul providenţial pentru Betis. Atacantul a marcat în prelungiri, în minutele 96 şi 111 şi a calificat-o gruparea andaluză în faza următoare. Vârful spaniol nu mai punctase de aproape un an de zile pe Benito Villamarin.

Afla mai multe despre: cupa spaniei