Cutrone a calificat-o pe Milan în sferturile Cupei Italiei! Meciul Sampdoria - Milan a fost decis în timpul suplimentar

AC Milan

Formaţia AC Milan s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei, după ce a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0 după prelungiri, echipa Sampdoria.

Golurile au fost marcate de Cutrone, în minutele 102 şi 108, care a început meciul ca rezervă. Acest meci a marcat şi debutul lui Lucas Paqueta, brazilian adus de la Flamengo în schimbul sumei de 35 de milioane de euro.

Pentru AC Milan urmează derby-ul cu Juventus, din Supercupa Italiei, partidă care va avea loc miercuri, 16 ianuarie, în Arabia Saudită.

Sâmbătă a ajuns în sferturi şi Lazio Roma, după ce a învins cu 4-1 echipa Novara.

Afla mai multe despre: ac milanpatrick cutronecupa italiei