„Dă-te, mă, în **** mea! Nişte nesimţiţi, asta sunteţi voi”. Eric, RĂZBOI total în meciul cu Dinamo: lucrurile au degenerat VIDEO

Presiunea ultimului loc îşi spune cuvântul la Voluntari. Conduşi cu scorul de 1-0 pe teren propriu de către Dinamo, la pauză, fotbaliştii lui Teja au cedat nervos. Cel mai vehement a fost Eric. Brazilianul i-a înjurat şi jignit pe arbitrii partidei, în frunte cu centralul Adrian Cojocaru.

Aflat la doar al doilea meci în tricoul lui FC Voluntari, Eric şi-a luat în serios rolul de lider al echipei lui Mihai Teja. În meciul cu Dinamo, formaţie pe care ilfovenii nu au bătut-o niciodată până la ora disputării acestei partide, brazilianul s-a ridicat împotriva brigăzii conduse de către Adrian Cojocaru.

Eric a avut un conflict violent la pauza meciului dintre Voluntari şi Dinamo, atunci când tabela arăta scorul de 1-0 pentru oaspeţi. Cel mai bun marcator străin din istoria Ligii 1 le-a reproşat arbitrilor mai multe decizii, dar şi faptul că aceştia nu au taxat scandările rasiste ale fanilor dinamovişti.

Limbajul ales de Eric nu a fost deloc unul ortodox şi, în ciuda acestui lucru, Cojocaru a rămas impasibil, nesancţionându-l disciplinar sub nicio formă pe mijlocaşul sud-american.

„Dă-te, mă, în p**a mea! Bă, bă! Nişte nesimţiţi, asta sunteţi voi. Atac la minge şi dai pentru ei. Păi ăia mă fac maimuţă acolo şi voi nu faceţi nimic”, au fost cuvintele grosolane prin care Eric de Oliveira şi-a manifestat nemulţumirea la adresa brigăzii de arbitri.

Afla mai multe despre: voluntaridinamoericeric injura