Dan Nistor aruncă săgeţi către coechipieri după eşecul cu FCSB! ”Unii n-au valoare să fie aici. În iarnă se va trage linie!”

FCSB a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 3-2 (2-1), echipa Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a XVII-a a campionatului naţional, în care gazdele au condus cu 1-0 şi bucureştenii au marcat ultimul gol în minutul 90+1.

La finalul partidei, Dan Nistor a fost şocat de faptul că echipa lui a pierdut acest meci. Mijlocaşul a aruncat săgeţi către coechipieri şi a spus că unii dintre fotbaliştii Craiovei nu au ce căuta la echipa lui Mihai Rotaru.

”Unii n-au valoare să fie aici. În iarnă se va trage linie!”

”Nu-mi vine să cred că am pierdut acest meci! Păcat de repriza a doua, pe care am dominat-o. Avem nişte ocazii incredibile şi ratăm foarte uşor. Ne doream să câştigăm, deoarece veneam după o perioadă lungă fără spectatori în tribune.

Primele două goluri ale lor ni le-am dat noi, de fapt, am greşit incredibil! Nu ne-au surprins cu nimic. Nu meritam să pierdem în această seară. Acum, să ne gândim la play-off, vorbim după despre titlu.

Poate unii dintre noi n-au valoare să fie aici. În iarnă se va trage linie, să vedem cine va continua, cine nu. Aşa nu putem continua, e clar. Antrenorul n-are nicio vină, noi suntem singurii vinovaţi. Sunt convins că şi patronul (n.r. - Mihai Rotaru) e foarte dezamăgit”, a spus Dan Nistor, la finalul meciului.

După această înfrângere, Universitatea Craiova este pe locul 4, cu 28 de puncte, după 17 etape jucate. FCSB ocupă locul 2 în clasament, cu 37 de puncte, după 17 etape jucate, fiind la 5 puncte în spatele liderului CFR Cluj, care are un meci mai puţin jucat.

Afla mai multe despre: fcsb-craiova-dan nistor