Dan Nistor trage un semnal de alarmă după eşecul cu Rapid: ”Dacă ne prezentăm la următoarele meciuri cum ne-am prezentat astăzi, clar că nu e bine!”

Rapid

Echipa bucureşteană Rapid a învins duminică seara, în deplasare, scor 3-0, formaţia U Cluj, într-un meci din etapa a doua a Superligii.

În prima repriză de la Mediaş, partida a fost una echilibrată. Rapid a avut cea mai mare ocazie de gol în minutul 40, când Funsho Bamgboye a primit de la Dugandzic, dar a trimis direct în braţele lui Gorcea. Giuleşteni au deschis totuşi scorul, în minutul 45, prin Dugandzic, şut deviat de la marginea careului.

Repriză secundă a început cu marea ocazie a lui Cîrjan. Acesta a primit de la Funsho Bamgboye, a intrat în careu şi a încercat să îl dribleze pe Gorcea, care i-a suflat balonul.

În minutul 62 Vătăjelu a trimis în propria poartă un balon centrat de pe stânga şi bucureştenii conduceau cu 2-0. Chipciu a trimis în bară, în minutul 68, dar golul a venit tot în poarta gazdelor. Papeau a înscris în minutul 72 stabilind scorul final.

Echipele care au evoluat:

• U CLUJ: Gorcea – R. Dimitrov, Miron, B. Mitrea, Vătăjelu (Calcan 66) – Bic (I. Filip 66), Bordeianu - Chipciu, Nistor, I. Stoica (Hofman 88) – Popadiuc (D. Popa 46). ANTRENOR: Anton Petrea
  • RAPID: H. Moldovan - Onea, Săpunaru, I. Cristea (P. Iacob 80), Braun – Oaidă (Costache 83), Al. Albu, Papeau (Kait 83) – Funsho Bamgboye (Emmers 90), Dugandzic, Cîrjan (Pănoiu 90). ANTRENOR: Cristiano Bergodi

Afla mai multe despre: dan nistorrapidu clujliga 1