Dan Petrescu, greu de învins. CFR Cluj - Monchengladbach II 1-0. Alex Ioniţă a înscris la debut

CFR Cluj a reuşit să câştige şi amicalul cu Borussiei Mönchengladbach U23, scor 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de Alex Ioniţă, care a debutat în acest meci a debutat în tricoul CFR-ului.

CFR Cluj este neînvinsă în amicalele din această iarnă. Jucătorii antrenaţi de Dan Petrescu a reuşit să câştige la limită amicalul cu echipa de tineret a Borussiei Monchengladbach. A fost meciul în care a debutat Alex Ioniţă, cea mai scumpă achiziţie făcută de CFR Cluj în această iarnă. Fostul mijlocaş al Astrei n-a fost titular, dar a intrat în repriza a doua şi a marcat în minutul 56.

În primele două amicale, CFR Cluj a câştigat cu 4-0 în faţa celor de la Castellon şi cu 3-1 contra lui Rapid Viena.

Min. 56 CFR Cluj a reuşit să deschidă scorul prin Alex Ioniţă, care machează astfel la debut

Liderul Ligii 1 se pregăteşte în Spania pentru a doua parte a sezonului. În primele două amicale, CFR Cluj a câştigat lejer contra lui Castellon (scor 4-0) şi lui Rapid Viena (scor 3-1). Astăzi, jucătorii lui Dan Petrescu se vor duela cu echipa de tineret a Borussiei Monchengladbach - club care are o puternică academie de fotbal.

CFR CLUJ: Arlauskis - Peteleu, Vinicius, Mureşan, Camora (cpt.) - Hoban, Culio - Nouvier, Omrani, Mailat - Ţucudean
MONCHENGLDBACH U23:  Moritz - Komenda, Richter, Benger, Lieder, Feigenspan, Simakala, Makridis, Mustafic, Strietzel, Kraus

Afla mai multe despre: cfr clujmonchengladbach u23liga 1