Dan Petrescu nu mai înţelege nimic. Antrenorul CFR-ului, lăsat fără cuvinte de meciurile din Champions League: "La fel a zis şi Trapattoni. Şi a câştigat vreo 70 de trofee"

CFR Cluj

Dan Petrescu a recunoscut că nu se aştepta la parcursul pe care l-a avut Ajax în actualul sezon al Ligii Campionilor. "Lăncierii" au câştigat meciul tur din semifinalele competiţiei, 1-0, cu Tottenham, însă antrenorul CFR-ului merge pe mâna catalanilor de la FC Barcelona în marea finală.

"Eu sunt convins că Barcelona va câştiga trofeul, de mult am spus asta, anul ăsta e anul Barcei. La cum joacă Ajax, vă spun sincer, cum a spus şi Trapattoni când s-a lăsat, că nu înţelege fotbalul. Şi a câştigat vreo 70 de trofee. Nici eu nu înţeleg cum Ajax reuşeşte să elimine Juventus, să bată Tottenham. Înseamnă că e în stare să bată şi Barcelona.

Pentru mine, cât timp va juca Messi, Barcelona e favorită mereu. A fost cel mai bun jucător şi este din istoria fotbalului. Nu se compară. Şi Ronaldo e bun, şi Maradona, genii, dar Messi are ceva în plus, asta e opinia mea" , a declarat Dan Petrescu.

Liverpool - FC Barcelona va avea loc marţi, de la ora 22:00, iar returul dintre Ajax şi Tottenham se dispută miercuri, de la aceeaşi oră. Ambele meciuri vor putea fi urmărite în direct la Telekom Sport 1.

Afla mai multe despre: dan petrescucfr cluj