Daniel Florea, mulţumit după ce a contribuit la prima victorie a Chindiei în play-out: ”În sfârşit zâmbesc şi eu”

Daniel Florea s-a bucurat pentru victoria obţinută de Chindia în faţa Academicii Cliceni.

Chindia Târgovişte a reuşit să obţină o victorie cu Academica Clinceni, scor 3-0. A fost primul succes al dâmboviţenilor în play-out în acest sezon al Ligii 1.

Daniel Florea a fost unul dintre cei mai buni jucători de pe teren. Atacantul de 33 de ani a marcat primul gol al echipei sale, în minutul 29.

Celelalte reuşite au venit din partea lui Şerban şi Passaglia, în minutele 33 şi 90+1.

La capătul partidei, veteranul din atacul Chindiei s-a bucurat pentru prima victorie a echipei pregătite de Emil Săndoi în play-out, dar şi pentru golul reuşit de el.

”În sfârşit zâmbesc şi eu. Mă bucur că ne-am făcut treaba azi. Este o bucată de încredere mare pentru noi şi sperăm ca de aici înainte să fie un nou start pentru echipa noastră.

Mă bucur că am reuşit să spargem gheaţa. Sper să o ţin pe aceeaşi linie (n.r. să marcheze). Şi play-out-ul trecut a fost bun pentru mine personal”, a declarat Daniel Florea, după meci.

A fost primul gol al lui Daniel Florea în play-out în acest sezon, dar mai are şi şase reuşite în sezonul regular al Ligii 1.

Afla mai multe despre: chindiadaniel florea