Daniel Isăilă l-a bătut pe Jorge Jesus. Victorie incredibilă pentru Al Hazem pe terenul lui Al Hilal

Fotbal

Formaţia pregătită de Daniel Isăilă a câştigat în mod surprinzător partida de pe terenul liderului din Arabia Saudită, Al Hilal. A fost prima înfrângere a sezonului pentru gruparea pregătită de Jorge Jesus.

Echipa antrenorului român a fost condusă de Hilal cu 1-0, după reuşita lui Bafetimbi Gomis. Al Saiari a restabilit egalitatea imediat după pauză, iar Alemao a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 80 şi a marcat golul prin care Al Hazem s-a impus cu 2-1.

Isăilă şi ai săi ocupă locul 10 în campionat cu 14 puncte, după a treia victorie din acest campionat. Al Hilal continuă sp conducă liga saudită cu 32 de puncte. Formaţia lui Jorge Jesus a anunţat ieri transferul lui Jonathan Soriano de la Beijing Guoan.

Afla mai multe despre: daniel isăilăjorge jesusal hilalal hazem