Daniel Niculae, erou pentru giuleşteni! Victorie muncită pentru Academia Rapid, care rămâne lider în Liga a 4-a

Fotbal intern

Academia Rapid s-a impus în partida disputată în deplasare cu Progresul Spartac II, scor 3-1. Giuleştenii îşi menţin astfel prima poziţie în clasamentul Ligii a 4-a, zona Bucureşti, cu 23 de puncte, cu patru mai multe decât CSA Steaua, care are însă şi două partide în minus.

Academia Rapid a început slab meciul cu Progresul Spartac II, iar gazdele au deschis scorul prin Dedu. Daniel Niculae a egalat înainte de pauză şi tot el a marcat golul prin care Academia Rapid a preluat conducerea, în minutul 86. Scorul final a fost stabilit de Bărbălău.

Progresul Spartac II - Academia Rapid 1-3

16:50 FLUIER FINAL

GOOOL Academia Rapid! E 3-1 şi giuleştenii îşi asigură cele trei puncte. A înscris Bărbălău

GOOOL Academia Rapid! Daniel Niculae înscrie din nou şi îşi aduce echipa în avantaj

16:00 A început repriza secundă

15:45 E pauză, iar cele două formaţii sunt la egalitate, scor 1-1, după golurile marcate de Dedu, respectiv Daniel Niculae

Daniel Niculae a egalat pentru oaspeţi!

Gazdele deschid scorul prin Dedu!

15:00 - A început partida!

14:30 - Giuleştenii au ieşit la încălzire

ECHIPA DE START RAPID
Ignat, Boian, Iacob, Matei, Lădaru, Dumitru, Goge, Mitea, Olariu, Niculae, Dumitrescu

Sursa info&foto: Facebook VISINIU.RO

După opt etape, Rapid a acumulat 20 de puncte, bifând şase victorii şi două remize, cu un golaveraj 27-2. Giuleştenii vin după remiza 1-1 din derby-ul cu CSA Steaua,

Progresul Spartac este una dintre echipele slabe ale acestei serii, astfel că Niculae&Co. n-ar trebui să aibă probleme în obţinerea celor trei puncte. Gazdele ocupă locul 13 în clasament, cu o singură victorie în şapte meciuri, golaveraj 15-26.

LIVE Progresul Spartac II - Academia Rapid

Echipa lui Constantin Schumacher nu poate conta la acest meci pe un jucător experimentat, Doru Bratu, care a fost eliminat în partida cu Steaua. Totodată, e posibil ca antrenorul să-l menajeze şi pe veteranul Daniel Pancu, care a părăsit terenul după o jumătate de oră de joc în ultimul meci.

Fanii rapidişti care vor să asiste la meci trebuie să achite intrarea generală în valoare de 5 lei. Partida se joacă pe arena Progresul Spartac, localizat în apropiere de Şoseaua Giurgiului.

Afla mai multe despre: academia rapidprogresul spartacliga 4daniel niculae