"Dar ce-am făcut, şefu'?" :) VIDEO | Momentul surprins de camere la United - Liverpool. Cum şi-a pus Klopp căpitanul la punct

Liverpool

Manchester United şi Liverpool au încheiat la egalitate, scor 0-0, în derby-ul etapei 27 din Premier League, transmis în direct de Telekom Sport.

Partida de pe Old Trafford a fost marcată de o serie de accidentări care au forţat antrenorii celor două formaţii să facă patru schimbări încă din prima repriză (3 United şi una Liverpool) şi tot momentul unei schimbări a atras atenţia privitorilor.

Klopp vs Henderson

Este vorba de ieşirea de pe teren a căpitanlui Jordan Henderson, din repriza secundă. A fost vorba de o schimbare tactică a lui Klopp, care a decis să forţeze atacul pe final şi l-a trimis în teren pe

Xherdan Shaqiri. Henderson a părut însă nemulţumit că trebuie să iasă, iar în momentul schimbării a "uitat" să dea mâna cu Klopp.

Tehnicianul lui Liverpool nu a lăsat momentul să treacă, deşi ar fi putut să-l "urecheze" pe Henderson la final sau în vestiar, ci a ţinut să-i transmită pe loc că atitudinea sa a fost "inacceptabilă". Vezi mai jos momentul petrecut în minutul 72 al derby-ului United - Liverpool.

Afla mai multe despre: hendersonklopp