De la VAR la infinit! Moment INCREDIBIL petrecut în Serie A. Arbitrul dictase 3 minute de prelungire, dar meciul s-a terminat în minutul 113

Serie A

Meci incredibil în Serie A, acolo unde Frosinone a câştigat duelul cu Parma în minutul 113!

Pe Stadio Benito Stirpe, Frosinone şi Parma au oferit un meci senzaţional. Gazdele au deschis scorul prin Pinamonti în minutul 13, dar peste 5 minute, Parma a restabilit egalitatea prin Barilla. În prelungirile primei reprize, Valzania a marcat pentru gazde, dar în minutul 59, centralul Manganiello a dictat lovitură de la unsprezece metri pentru oaspeţi, transformată de Ceravolo.

La scorul de 2-2, din nou centralul Manganiello a fost în prim plan. Deşi s-au dictat trei minute de prelungiri, meciul s-a terminat în minutul 114. Faza controversată din finalul meciului a adus victoria lui Frosinone, scor 3-2

Filmul evenimentelor:

Min 93. Se dictează penalty pentru Frosinone!

Min 94. Reluările arată un presupus fault al lui Gobbi la Luca Paganini
Min 96. Proteste agresive din partea jucătorilor de la Parma. S-a ajuns deja în minutul 96, deşi partida fusese prelungită iniţial cu 3 minute
Min 98. De aproape 5 minute, centralul partidei consulta VAR-ul. Penalty-ul dictat pentru Frosinone este încă în dubiu
Min 101. Da! Arbitrul confirmă decizia! Este penalty pentru Frosinone. În al 12-lea minut al prelungirilor se poate execută. Decizia a fost dificilă pentru că nu se observă clar dacă a existat contact în suprafaţă de pedeapsa sau nu.
Min 103. Gol Frosinone! Transformă căpitanul echipei, Ciofani!!

Afla mai multe despre: serie afrosinoneparma