Deac, mulţumit cu punctul câştigat cu FCSB: ”După aspectul jocului e un scor corect” Ce spune de adversarii din această seară

Liderul CFR Cluj a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu a doua clasată, FCSB, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Ligii I.

Deac a fost sincer la finalul partidei şi a afirmat că rezultatul este unul echitabil. ”Ne-am propus să nu pierdem. O victorie era senzaţională, dar dacă e după aspectul jocului e un scor corect.

Lor le-a aparţinut prima repriză, iar în a doua repriază noi am încercat să ţinem mai mult de minge, să ne ducem peste ei, lucru pe care nu l-am făcut în prima repriză.

Eu cred că la experienţă se face diferenţa. Ei au jucători tineri, talentati, dar cred că pe parcursul campionatului experienţa îşi spune cuvântul”, a mai spus Deac la finalul meciului.

Deac a mai spus că speră ca la meciul retur cu FCSB campionatul să fie deza decis în favoarea echipei sale.

Afla mai multe despre: cfr clujfcsbliga 1