Deac, omul meciului în confruntarea CFR Cluj - Botoşani: ”E bine că ne menţinem acolo sus”

CFR Cluj a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a şaptea a Ligii 1.

Deac a marcat în două rânduri pentru CFR Cluj în această seară, în minutele 25 şi 73. Celelalte două goluri ale clujenilor au fost marcare de Pereita (19') şi Păun (37').

”E bine că a ieşit aşa, e bine că am câştigat, e bine că ne menţinem acolo sus.

Botoşani e o echipă bună, o echipă care pasează foarte bine între linii, o echipă periculoasă pe atac. E bine că am reuşit să marcăm repede două, trei goluri şi să luăm avantaj încă din prima repriză”, a spus Deac la finalul meciului”, a spus Deac.

Afla mai multe despre: deaccfr clujliga 1,