Debut de coşmar pentru Alibec în Super Lig. Săpunaru a luat cartonaş roşu, iar Kayserispor a luat bătaie | VIDEO

Denis Alibec (29 de ani) nu a avut parte de debutul la care se aştepta la Kayserispor. Internaţionalul român a început ca rezervă meciul cu Sivasspor, în timp ce colegii săi, Silviu Lung şi Cristi Săpunaru, au fost titulari. Mai mult, Kayseri a pierdut cu scorul de 1-3 partida din etapa cu numărul 5.

Cristian Săpunaru a luat cartonaş roşu în minutul 76 al meciului Kayserispor - Sivasspor, după o intrare grosolană asupra unui adversar.

Denis Alibec a debutat pentru noua sa echipă, dar nu a făcut mare lucru. Atacantul lui Kayserispor şi-a făcut apariţia pe teren în minutul 66, dar, din păcate pentru el şi colegii săi, nu a schimbat soarta partidei.

Aşadar, Kayserispor a fost învinsă cu scorul de 1-3, acasă, de Sivasspor, şi este pe locul 12 în clasamentul din Super Lig. Echipa lui Lung, Săpunaru şi Alibec are şase puncte din cinci meciuri jucate. Scorul putea lua proporţii şi mai mari, dar oaspeţii au ratat o lovitură de pedeapsă în al optulea minut de prelungiri.

Afla mai multe despre: alibecdebutkayserispor