Debut de coşmar pentru Buffon la PSG! Ce a putut să facă după doar cinci minute la primul său mecigalerie foto

PSG

Gigi Buffon n-a avut parte de cel mai bun start la PSG. Portarul italian a fost titularizat de Tuchel la meciul amical cu Chambly, dar a comis-o încă din primele minute.

Buffon a provocat o lovitură de pedeapsă încă din startul partidei, oferindu-le celor de la Chambly şansa să deschidă scorul. Micuţa formaţie franceză nu s-a mulţumit doar cu 1-0, aşa că l-a mai taxat o dată pe goalkeeperul italian.

Două goluri rapide la primul meci pentru PSG şi fanii au început să fie îngrijoraţi de forma pe care Buffon o are în acest moment.

Sper să-l vedem pe adevăratul Buffon, nu să fie cineva care să se transforme într-un <<bufon>>”, a scris unul dintre suporterii lui PSG.

Rabiot şi Jese sunt fotbaliştii de la prima echipă care mai evoluează în această partidă. Restul vedetelor sunt fie încă la Campionatul Mondial, fie au plecat în vacanţă după prezenţa la turneul final din Rusia.

Chambly a câştigat cu 4-2 meciul cu PSG, asta după ce campioana Franţei a fost condusă chiar şi cu 4-0.

Afla mai multe despre: buffonchamblyamicaldebut