Debut groaznic pentru Băluţă la Ado Den Haag! Echipa lui Alan Pardew este într-o situaţie dificilă

Tudor Băluţă (20 de ani) a debutat oficial la noua sa echipă după ce a fost împrumutat de Brighton, însă internaţionalul român a avut parte de un meci catastrofal al echipei sale.

Ado Den Haag a pierdut cu scorul de 0-4 pe terenul celor de la FC Utrecht, într-o partidă în care Tudor Băluţă a jucat toate cele 90 de minute. Golurile au fost înscrise de Peterson, Kerk şi Klaiber, o "dublă".

Tudor Băluţă a fost avertizat cu un cartonaş galben în minutul 60, pentru un fault. Den Haag a ratat un penalty, prin Goossens, în al doilea minut de prelungire.

Echipa antrenată de Alan Pardew este pe locul 16 în Eredivisie, cu doar 16 puncte şi se luptă în continuare pentru evitarea retrogradării.

Afla mai multe despre: tudor balutaado den haag