Debut perfect pentru Simona Halep la Stuttgart! Numărul 3 WTA a trecut cu uşurinţă de Marketa Vondrousova

Simona Halep

Simona Halep a reuşit să o învingă pe Marketa Vondrousova, in turul II al turneului de la Stuttgart, scor 6-1, 6-3.

Românca a revenit pe teren după o pauză de o lună şi a avut primul set sub control. Simona a servit puternic şi s-a mişcat bine în teren. Primul game a fost câştigat de jucătoarea din Cehia, însă Simona a câştigat 6 game-uri la rând şi a speculat ezitările adversarei sale.

Setul 2 a fost mai echilibrat, iar cele două jucătoare au ajuns până la 3-3. Simona Halep a forţat, iar la 4-3 a făcut singurul break din set, după românca a servit cu succes şi şi-a asigurat prezenţa în sferturile de finală ale turneului de la Stuttgart.

Vineri, Halep o va întâlni în sferturile de finală pe câştigătoarea dintre Belinda Bencic (12 WTA) şi Ekaterina Alexandrova (34 WTA).

Afla mai multe despre: simona halep