Denis Drăguş a înscris, însă Standard Liege a pierdut confruntarea cu Mechelen! Jucătorul a intrat pe teren din postura de rezervă

Formaţia Standard Liege a fost învinsă, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 3-1, de echipa KV Mechelen, într-un meci din etapa a zecea a campionatului Belgiei, în care Denis Drăguş a marcat.

Denis Drăguş a înscris, însă Standard Liege a pierdut confruntarea cu Mechelen

Drăguş, care a intrat pe teren în minutul 46 la Standard Liege, a înscris în minutul 82. Gazdele au marcat prin Cuypers ‘4, Mrabti ’10 (penalty) şi Walsh ’18.

Standard Liege ocupă locul 11 în clasament, cu 13 puncte, în timp ce Mechelen este pe 6, cu 16 puncte. Lider este FC Bruges, care are 18 puncte.

Afla mai multe despre: stranieri-draguş-belgia