Dennis Man a fost pe placul italienilor în meciul cu Monza: ”A dat dovadă de sacrificiu. A făcut o treabă bună” + Ce notă a primit

Parma a remizat în meciul cu Monza, 1-1 în etapa a 27-a din Serie B. Dennis Man a fost titular la gazde.

Dennis Man a fost titular la Parma, aseară, în confruntarea cu Monza din etapa cu numărul 27 din Serie B.

Dennis Man a jucat toate cele 90 de minute ale întâlnirii de ieri cu Monza şi a atras laude după meci.

”Meci de mare sacrificiu pentru mijlocaşul lateral român, care a făcut o treabă bună la acoperire, dar nu a avut prea multe şanse să se facă remarcat în atac”, a scris Tuttomercatoweb, care l-a notat pe Man cu 6.

Tot 6 i-au dat şi cei de la forzaparma.it: ”Providenţial în minutul 7, când a respins centrarea în careu a lui Dani Mota. În afara golului, a avut singurul şut pe poartă. A dat dovadă de sacrificiu”.

Dennis Man a ajuns la Parma în ianuarie 2021, de la FCSB, pentru 13 milioane de euro. În acest sezon, Man a reuşit două goluri în 12 meciuri pentru Parma, în Serie B şi Cupa Italiei.