Dennis Man nu a mai strălucit la Parma. Nota primită de internaţionalul român după meciul cu Cremonese

Parma, echipa lui Dennis Man, a pierdut duelul cu Cremonese, scor 1-3 din ultima etapă din campionat.

Dennis Man nu a mai strălucit la Parma. Nota primită de internaţionalul român

Dennis Man (23 de ani) a fost introdus la pauză de Giuseppe Iachini în locul lui Woyo Coulibaly. Internaţionalul român nu s-a ridicat la aşteptările italienilor, mai ales, că venea după un meci bun făcut împotriva lui Pordenone, unde a şi marcat.

Italienii au scos şi ei în evidenţă prestaţia modestă a lui Dennis Man şi i-au acordat nota 5 pentru prestaţie.

"Este cartea lui Iachini care să schimbe repriza a doua, dar combină puţin'', au notat italienii de la Tuttomercatoweb.

După rezultatul negativ cu Cremonese, Parma a rămas pe locul 13 în clasamentul din Serie B.

Dennis Man a reuşit doar trei goluri pentru ”cruciaţi”, în 13 partide în Serie B şi una în Cupa Italiei. Man a ajuns la Parma în ianuarie 2021, de la FCSB, pentru 13 milioane de euro.