Dennis Man nu a prins niciun minut la ultimul meci. Antrenorul a răbufnit: ”Are două opţiuni!”

Parma s-a impus în deplasarea de la Cittadella, scor 2-1, într-un meci care a contat pentru etapa a 10-a din Serie B.

Dennis Man nu a participat la victoria echipei sale, fiind lăsat pe bancă de antrenorul său, Enzo Maresca.

Man a fost lăsat pe banca de rezerve şi nu a fost utilizat nici măcar un minut în deplasarea de la Cittadella.

Antrenorul românului a pus punctul pe ”i” la conferinţa de presă şi întrebat despre Dennis Man a mărturisit că totul va depinde de atitudinea jucătorului: ”E clar că Dennis Man nu e fericit pentru că nu joacă din primul minut. Dar există mereu două opţiuni: ori îi demonstrezi antrenorului că are dreptate cu felul în care te comporţi, ori îl pui în dificultate!

Totul depinde de el, eu am luat nişte decizii, iar alegerile mele mi-au dat dreptate pe teren. Dar asta nu înseamnă că voi lua mereu aceleaşi decizii. Eu sunt aici pentru a găsi soluţii şi pentru a obţine maximum”.
  • 2 goluri a reuşit Man la Parma în actuala stagiune in cele 7 meciuri jucate in tricoul echipei Parma

Momentan, Parma e mai aproape de retrogradarea în liga a 3-a decât de revenirea în Serie A. În urma succesului cu Cittadella, echipa românilor Man şi Mihăilă ocupă locul 13, cu doar 13 puncte acumulate în 10 runde.

Pentru „cruciaţi” urmează partida din campionat cu Vicenza, programată luni, 1 noiembrie, de la ora 19:00.

Afla mai multe despre: dennis manparmaenzo maresca