Dennis Man nu se mai opreşte. Reacţia italienilor după un nou joc solid făcut de român la Parma: ”Cel mai periculos. Destramă apărările”

Dennis Man este pe val la Parma. A contribuit din plin la debutul cu dreptul al celor de la Parma în Serie B.

Parma a trecut, pe teren propriu, de Feralpisalo, scor 2-0, în prima etapă a noului sezon din Serie B.

Dennis Man a fost titular şi şi-a adus contribuţia la această primă victorie reuşită de ”cruciaţi”.

A oferit de pasă decisivă la golul al doilea, cel marcat de Adrian Bernabe, în minutul66.

Prima reuşită a fost semnată de Adrian Benedyczak, în minutul 37, din penalty.

Internaţionalul român a fost pe teren timp de 76 de minute, atunci când i-a lăsat locul lui Cristian Ansaldi.

La finalul meciului, presa din Italia a reacţionat după prestaţia făcută de fotbalistul român.

”În startul partidei, a ratat inexplicabil o ocazie uriaşă, singur cu portarul Pizzignacco, provocând rumoare pe ‘Tardini’.

A crescut odată cu trecerea minutelor, creând numeroase breşe în defensiva adversă.

Când se lansează cu mingea la picior destramă apărarea oaspeţilor. S-a mişcat perfect la acţiunea celui de-al doilea gol, servind o pasă decisivă pentru Bernabe.

Fără îndoială, a fost cel mai periculos şi mai inspirat din atacul Parmei”, au scris cei de la parmalive.com.

Celălalt internaţional român de la Parma, Valentin Mihăilă, a fost rezervă, dar a intrat în minutul 71, în locul marcatorului primului gol.

Dennis Man a marcat deja pentru Parma în noul sezon competiţional, în Cupa Italiei.

Afla mai multe despre: dennis manparmaserie b