Dennis Man, scos în evidenţă de presa italiană după golul reuşit pentru Parma: „A făcut ravagii!”

Dennis Man a fost lăudat de presa din Italia după golul senzaţional reuşit pentru Parma în duelul cu Como din Serie B.

Internaţionalul român a deschis scorul în minutul 8, cu o acţiune de senzaţie. Golul său ajutat-o pe Parma să se impună împotriva celor de la Como, scor 2-1. Presa italiană a ţinut cont de performanţa românului şi a ţinut să-l laude.

„Golul său a deschis jocul, apoi a făcut ravagii în spatele adversarilor şi şi-a ajutat foarte mult apărarea”, au scris cei de la tuttomercatoweb.com, după meciul foarte bun făcut de Dennis Man.

• 3,5 milioane de euro este cota de piaţă a lui Dennis Man, potrivit Transfermarkt.com

VIDEO | Dennis Man a marcat pentru Parma. Fotbalistul român, gol prin care a pus la respect apărarea adversă

Internaţionalul român Dennis Man (25 de ani) a marcat din nou pentru echipa sa de club, Parma, care este lider în Serie B.

Parma a primit vizita celor de la Como, în cadrul etapei cu numărul 10 din Serie B.

Iar scorul a fost deschis încă din primele minute. Cel care a deblocat tabela a fost Dennis Man.

Internaţionalul român a marcat în minutul 8. După un-doi cu polonezul Benedyczak, în partea dreaptă, acesta a finalizat cu un şut plasat, la colţul lung, dintr-un unghi complicat.

Afla mai multe despre: dennis manparmaserie b