Dennis Man şi Gianluigi Buffon, titulari în amicalul Parmei cu Bochum! Românul a purtat un nou număr pe tricou

Dennis Man a fost titular în amicalul pierdut de Parma, scor 0-1, în faţa lui Bochum.

Parma a disputat primul amical al verii, în compania lui VfL Bochum. Echipa nou promovată în Bundesliga a reuşit să se impună, scor 1-0. Penrtu ”cruciaţi”, Dennis Man a fost titular, alături de Gigi Buffon, însă românul a fost înlocuit la pauză, cât scorul încă era egal.

”Tricolorul” a purtat acelaşi număr ca la FCSB în sezonul trecut la Parma, 98, dar în primul amical al verii a fost văzut cu numărul 7 pe spate. Este neclar încă dacă Man va rămâne la acest număr, întrucât Riccardo Gagliolo, ocupantul acestui tricou în ultimii ani pentru italieni, încă este la club.

Dennis Man şi Gianluigi Buffon, titulari în amicalul Parmei cu Bochum!

Jucătorii folosiţi de Enzo Maresca în amicalul cu Bochum:

• Echipa de start: Buffon, Sohm, Balogh, Valenti, Gagliolo, Kucka, Man, Brunetta, Benedyczak, Juric, D. Iacoponi
  • Echipa din repriza secundă: Rinaldi, Busi, Dierckx, S. Iacoponi, Vaglica, Camara, Sits, Hernani, Marconi, Brugman, D. Iacoponi

În urma partidei, antrenorul Enzo Maresca a discutat despre amicalul pierdut.

”Sentimentele sunt bune, a fost doar un amical, iar rezultatul este relativ acum. Ce este important este să judecăm evoluţia noastră, care a fost bună. În prima repriză am controlat jocul, am avut câteva ocazii mari, echipa este în creştere şi lucrurile se îmbunătăţesc.

În acest moment, obiectivul este ca toţi băieţii să primească minute pe teren. În opinia mea, evoluţia lor a fost foarte bună, sunt mulţumit”, a spus tehnicianul ”cruciaţilor”.

Afla mai multe despre: dennis mangianluigi buffonparmaenzo marescaparma bochum