Depay a salvat-o pe Barca la Bilbao. Primul pas greşit al catalanilor în noul sezon

La Liga

În etapa a doua din La Liga, Barca a remizat pe terenul lui Athletic Bilbao, scor 1-1.

Memphis Depay a egalat în minutul 75, după ce Inigo Martinez deschisese scorul la cinci minute de la reluarea reprizei secunde.

Pentru Barca, pare să fie primul semi eşec după plecarea lui Messi. Bilbao înregistrează a doua remiză după cea din prima etapă de la Elche.

Real Mallorca a câştigat la Vitoria, scor 1-0 în faţa lui Deportivo Alaves. Singurul gol al meciului a fost marcat de Nino în minutuş 80.

În celelalte două meciuri ale zilei s-au înregistrat două remize. Valencia a egalat în minutul 88 din penalty, prin Carlos Soler, în partida de la Granada. Gazdele marcaseră încă din minutul 16 prin Suarez. Espanyol şi Villarreal au terminat la egalitate, 0-0.

Afla mai multe despre: barcelonadepayla liga