Der Klassiker: Bayern Munchen - Borussia Dortmund, scor 2-2! Anthony Modeste a egalat în minutul 90+5

Bundesliga

Echipele germane Borussia Dortmund şi Bayern Munchen au încheiat sâmbătă la egalitate, scor 2-2, meciul disputat în cadrul etapei a 9-a din Bundesliga. Gazdele au egalat în minutul 90+5.

A fost festival de goluri în Der Klassiker. Bayern a condus, dar Dortmund a revenit incredibil şi a salvat un punct la ultima fază. A fost show total la Dortmund, în Der Klassiker. Bayern a avut avantaj de două goluri, pe care nu l-a păstrat însă. Goretzka şi Sane au marcat prin şuturi din afara careului.

Borussia s-a trezit în ultimul sfert de oră. Moukoko a redus din diferenţă. Puştiul de 17 ani a devenit cel mai tânăr marcator din istoria acestui derby. Modeste a ratat apoi uluitor din faţa porţii.

Coman şi-a lăsat echipa în zece în prelungiri, iar Dortmund a dat lovitura la ultima fază. Modeste şi-a luat revanşa, iar Der Klassiker s-a terminat 2 la 2. Dortmund şi Bayern au rămas la egalitate de puncte, câte 16.

Afla mai multe despre: bundesliga-bayern-dormund