Derby County, echipă din Championship, eliminată din cupa Angliei de o echipă din liga a 6-a!

Calificarea a fost sărbătorită de gazde după meci în vestiar pe melodia lui Adele.

Turul 3 din cupa Angliei a produs cea mai mare surpriză de până acum. Chorley FC, formaţie din liga a 6-a engleză a eliminat-o cu scorul de 2-0 pe Derby County, formaţie aflată în Championship. Oaspeţii au jucat în mare parte cu juniorii după ce echipa de bază se află în izolare în urma unui focar de coronavirus.

Formaţia din liga a 6-a a deschis scorul în minutul 10 prin Hall după o aglomeraţie în careul celor de Derby, iar cu 6 minute înainte de final a marcat pentru 2-0. Calificarea a fost sărbătorită de gazde după meci în vestiar pe melodia lui Adele.

Alte rezultate din cupa Angliei: Everton 2-1 Rotherham, Boreham Wood 0-2 Millwall, Luton 1-0 Reading, Norwich 2-0 Coventry, Nottinham 1-0 Cardiff.