Derby incendiar în Spania! Levante a egalat-o pe Valencia în minutul 90+8. Granada a învins Getafe

La Liga

A revenit spectacolul din La Liga! Valencia a terminat la egalitate cu Levante, scor 1-1, după ce gazdele au egalat în minutul 90+8. Valencia a deschis scorul în minutul 90. În celălalt meci al zilei, Granada a învins Getafe, scor 2-1.

Valencia - Levante 1-1 (Rodrigo 90 / Melero 90+8)

• Valencia: Cillessen - Florenzi, Diakhaby, Sanmartin, Gaya - Soler, Parejo, Coquelin, Guedes - Rodrigo, Gomez
  • Levante: Abaris - Miramon, Postigo, Vezo, Clerc - Bardhi, Campana, Vukcevic, Rochina - Roger, Morales

Min. 90+8: GOL Levante! Oaspeţii egalează la una dintre ultimele faze ale meciului.

Min. 90: GOL Valencia! Rodrigo dă lovitura pentru "lilieci" chiar în ultimul minut din timpul regulamentar.

Granada - Getafe 2-1 (Dakonam - aut 70, C. Fernandez 79 / Timor 20)

• Granada: Silva - Diaz, Sanchez, Duarte, Neva - Herrera, Gonalons - Foulquier, Fernandez, Machis - Soldado
  • Getafe: Soria - Suarez, Dakonam, Etxeita, Miramontes - Nyom, Etebo, Timor, Cucu - Deyverson, Molina

Min 79. Gol pentru Granada!!! Fernandez marchează golul doi şi aduce în avantaj formaţia gazdă

Min 70. Autogolul lui Dakonam restabileşte egalitatea. 1-1

Min 20. Oaspeţii reuşesc să marcheze primul gol al meciului. Timor este fotbalistul care finalizează. 1-0 pentru Getafe

În prima etapă după începerea pandemiei de coronavirus, Getafe are ocazia să îşi adauge alte trei puncte în visterie, care o pot menţine în lupta pentru ultimul loc de UEFA Champions League. Micuţul club de lângă Madrid nu are o misiune tocmai uşoară, pentru că joacă împotriva celor de la Granada, locul 9, cu 38 de puncte. Granada - Getafe se joacă vineri, de la ora 20:30, în direct la Telekom Sport 1.

"Main event"-ul zilei este Derbi Valenciano, dintre Valencia şi Levante. Dacă gazdele de la Valencia sunt, de asemenea, în luptă pentru locurile europene, Levante este la mijlocul clasamentului, astfel nu are emoţii în ceea ce priveşte lupta pentru salvarea retrogradării, însă nici nu poate emite pretenţii la locurile de Europa. Valencia - Levante se joacă vineri, de la ora 23:00, în direct la Telekom Sport 1.

Afla mai multe despre: laliga