Devis Mangia: "Nu a fost un meci reuşit". Cum îl ironizează pe Marius Avram

Fotbal intern

CSU Craiova a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputată sâmbătă, pe teren propriu, în compania liderului CFR Cluj, în etapa a treia a play-off-ului Ligii I, în direct la Telekom Sport.

Mangia a glumit pe seama deciziei lui Marius Avram de a acorda doar două minute de prelungire, deşi în repriza a doua s-au făcut şase schimbări.

"Voiam să înţeleg de la arbitru dacă s-a schimbat regulamentul. Ştiu că la şase schimbări trebuie să acorzi şase minute suplimentare. N-a fost un fotbal frumos în această seară. Am şi greşit, nici terenul nu e bun, afectează spectacolul.

Ambele echipe s-au descurcat foarte bine în defensivă. Am primit un singur gol în ultimele şapte meciuri. Dar concluzia e că n-a fost un meci reuşit. Lucrăm să îmbunătăţim anumite lucruri. Au fost foarte multe greşeli tehnice.

Vom continua să luptăm. Mergem la FCSB să facem un meci reuşit" - a spus Devis Mangia la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: craiovacfr clujliga 1devis mangia