Dezamăgire în tabăra olteană: ”Nu avem nicio scuză”. Sorin Mogoşanu, portarul lui FC U Craiova 1948: ”Ne lipseşte omogenitatea”

FC U Craiova

FC Argeş a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC U Craiova 1948, într-un meci din etapa a opta a Ligii 1.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Işfan, în prelungirile primei reprize.

”Toată săptămâna am lucrat-o cu gândul la a câştiga acest meci, dar nu ne-a ieşit absolut nimic. Din păcate nu am reuşit să marcăm. Trecerea de la Liga 2 la Liga 1 nu e prea mare. Cred că ne lipseşte şi şansa. Poate ne lipseşte omogenitatea, sperăm ca jucătorii aduşi în vară să se integreze cât mai repede, pentru că altfel de înfundăm şi cădem. Frustrarea e mare, toată lumea e supărată, mai ales suporterii. Şi au dreptate, îşi doresc mult de la noi. Le mulţumim că sunt alături de noi” a spus portarul Sorin Mogoşanu, de la FC U Craiova 1948, la finalul meciului.

”Din păcate am pierdut un meci pe care trebuia să-l câştigăm, nu avem nicio scuză. Suporterii sunt foarte supăraţi, e normal, la Craiova e tot timpul presiune, îşi doresc să fie în top şi noi în momentul de faţă nu suntem. Sper să ne revenim pentru că nu mai putem comite greşeli. (n.r despre meciul cu FCSB) Un meci foarte, foarte mare, să-i zic asa, nu mai contează cu cine jucăm, avem nevoie de puncte şi trebuie să castigam” a spus şi Dragoş Albu, la finalul partidei din Trivale.

Au evoluat:

FC Argeş: Greab – Muşat (Piţian ’86), Joao Miguel, Turda, Tofan – Meza Colli, Raynov – Dumitraşcu, Palic (De Jonghe ’73), Işfan (Dumitru ’46) – Cr. Tănase (Arias ’81).  Antrenor: Andrei Prepeliţă.

U Craiova 1948: Mogoşanu – Negru, Kovacic, Diallo, Huyghebaert – Van Durmen, Albu (Ondaan ’67), Baeten (Pop ’46) – Sidibe (Vieira ’46), Bălan (Compagno ’46), Marquet (Raicea ’87).  Antrenor: Adrian Mutu.

Cartonaşe galbene: Raynov ’78 / Baeten ’28, Huyghebaert ’39, Pop ‘8

Afla mai multe despre: sorin mogoşanu