Dezastru pentru Răzvan Lucescu! PAOK a pierdut derby-ul cu Olympiakos şi mai are şanse minime la titlu

PAOK Salonic a pierdut duminică seara, în deplasare, scor 1-2, meciul din etapa a 6-a a play-off-ului, cu Olympiacos Pireu.

În minutul 27 Olympiacos a primit un penalty, iar portarul lui PAOK a apărat şutul lui Daniel Podence, numai că balonul a ajuns la Quini şi acesta a deschis scorul pentru gazde. Daniel Podence a oferit pasa pentru golul de 2-0, marcat în minutul 61 de Martins, iar Răzvan Lucescu a încercat să mute, făcând mai multe schimbări. PAOK a înscris abia pe final, în minutul 90+2, prin Marcos Antonio, jucător intrat în minutul 79.

Olympiacos s-a impus cu 2-1 şi e pe locul 4 în play-off-ul campionatului grec, cu 66 de puncte. Pe primele trei locuri se află AEK Atena (72 de puncte), Panathinaikos Atena (71 de puncte) şi PAOK Salonic, cu 67 de puncte.

Afla mai multe despre: paokrăzvan lucescu